Krótko o bieliźnie stołowej…..

 Czym jest bielizna stołowa?……….

to wszystkie elementy dekoracyjne (tkaniny), które są używane do nakrywania stołów; to miedzy innymi: obrusy, serwety, laufry, naperony, moltony i skirtingi.

Obrusy

  • Na stole najładniej i bardzo estetycznie będzie wyglądał obrus czysty i wyprasowany. Obecnie stosuje się nie tylko obrusy białe,  ale również w innych kolorach, zarówno gładkie, jak i z nadrukiem.
  • Jeśli przygotowujemy stół dla kilku gości musimy pamiętać, że użyty obrus stołowy powinien być odpowiednio dobrany kolorystycznie do charakteru posiłku lub przyjęcia. Jego wielkość należy tak dobrać, aby po rozłożeniu obrus zwisał poza kant stołu 25 lub 30 cm.
  • Na przyjęcia dla dużej liczby gości, kiedy ustawiamy długie stoły, zastosujemy obrusy bankietowe o długości od 3 do 7 metrów.

Laufer

Jest to dekoracyjny bieżnik.

Kiedy zastosujemy laufer?

Jeśli przygotowujemy szerokie stoły bankietowe na przyjęcia można laufry ułożyć na ich środku. Laufer dopełni dekorację. Oczywiście musimy pamiętać, aby był kolorystycznie dopasowany do pozostałych elementów bielizny stołowej, charakteru uroczystości
i wystroju sali bankietowej. Pamiętajmy, żeby na bieżniku ustawiać jedynie elementy dekoracji stołu, tj. świecie, kwiaty, itp.

Laufry

Obecnie możemy w sklepach zakupić laufry w różnych kolorach. Są one wykonane
z różnorodnych materiałów i mogą posiadać ciekawe motywy, np. świąteczne, kwiatowe, itp. Dlatego mało popularne do niedawana laufry obecnie są często stosowane do  dekorowania stołu w domu.

Czy zgadzasz się na użycie plików cookie do udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu?
Polityka prywatności
TAK
NIE